You are here:

ZIOŁA

ZIOŁA
2 votes, 2.00 avg. rating (53% score)

ortodonta (3)MEDYCYNA coraz częściej wraca do metod stosowanych w leczeniu i profilaktyce dużo dużo wcześniej. Oto kilka przykładów zastosowania różnych ziół w leczeniu i profilaktyce różnych dolegliwości.
Lawenda ?herbatki z lawendy pomagają w dolegliwościach reumatycznych, a jej zapach działa uspokajająco, więc dodanie olejku lawendowego do ciepłej, ale nie za ciepłej kąpieli wspaniale odpręży i uciszy skołatane nerwy.
Mięta ? poprawia trawienie (zawarty w niej mentol rozkurcza mięśnie jelit, co powoduje lepsze przesuwanie i trawienie pokarmu w jelitach, a więc picie herbatek z mięty poprawia trawienie, pomaga w niestrawności,wzdęciach i bólach brzucha, a także ma działanie żółciopędne, więc pomaga też w dolegliwościach wątroby i pęcherzyka żółciowego.
Szałwia ? działa odkażająco i przeciwzapalnie, będzie pomocna w infekcjach gardła, anginie i przy zapaleniu jamy ustnej.
Nagietek ? może być stosowany przy gojeniu się ran, gdyż ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Odwar z kwiatów nagietka w postaci kompresów i okładów stosuje się na trudno gojące się rany i wypryski.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Stojaki na ulotki - Brooklyn, etykiety inspekcyjne z datą, vetrex okna bielsko biała, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, lpk110, GAP Fakturowy BMW, Minikoparka Gorlice, wałki pa66, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, mezoterapia vivaderm

Back to Top

przeszczep chrząstki warszawa, Dębki kalendarz imprez 2016, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, separator koalescencyjne z bypassem, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, gabloty korkowe Paraga Centrum, akcesoria do łazienki Apavisa, Umywalka Simas Arcade 90x56cm AR864, laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, taśmy transportujące Primacon