You are here:

OBRZĘKI NÓG

OBRZĘKI NÓG
2 votes, 5.00 avg. rating (93% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-2Przy długim staniu lub siedzeniu w jednej pozycji, krążąca w żyłach krew i limfa ma utrudniony odpływ w górę a to prowadzi do tego, że płyny zostają zgromadzone w nogach i stają się one ciężki i opuchnięte. Jeśli to nie zdarza się zbyt często nie ma powodów do niepokoju?parę chwil z nogami uniesionymi powyżej tułowia i wszystko wraca do normy, ale jeśli to powtarza się często i nogi są mocno spuchnięte powinno to już wzbudzić niepokój. Takie objawy mogą towarzyszyć poważniejszym chorobom takim jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie. Może to też być choroba żylakowa.
Czasami obrzękom nóg towarzyszą obrzęki innych części ciała: dłoni, powiek a nawet całej twarzy. Takie objawy świadczą o zmniejszeniu się poziomu białek we krwi, jest to symptom uszkodzenia wątroby (przyczyny mogą być różne od alkoholu przez zażywane leki aż po żółtaczkę) albo nieprawidłową pracę nerek. Aby sprawdzić, który organ szwankuje trzeba zrobić ogólne badanie krwi i moczu.
W każdym razie, jeśli objawy są nawracające i dokuczliwe koniecznie trzeba się skonsultować z lekarzem!

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top

Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Umywalka narożna Simas Arcade, laweta Golub-Dobrzyń, 6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, Umywalka Simas Flow 63,5x49,5cm FL04, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, taśmy transportujące Primacon, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, separator koalescencyjne z bypassem