You are here:

GRZYBICA STÓP

GRZYBICA STÓP
2 votes, 4.00 avg. rating (79% score)

Tabletki calominal (2)Jeśli stopy dziwnie swędzą, są zaczerwienione i pojawiają się pęknięcia między palcami to wszystko to wskazuje na zarażenie się jakimiś grzybami, czyli jest to tak zwana grzybica stóp.
To bardzo ?letnia? choroba, której sprzyja duża wilgotność i ciepło. Grzyby powodujące tę chorobę żyją sobie w zamkniętych, wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Idealnym miejscem są na przykład prysznice w miejscach publicznych, piasek na plaży i tym podobne. Aby zapobiec zarażeniu trzeba pamiętać o paru prostych zasadach. Najważniejszą z nich jest zapewne ta, aby nigdy nie pożyczać komuś albo od kogoś butów ani ręczników.
W miejscach publicznych na przykład pod prysznicem nigdy nie stawiać gołych stóp na podłodze; należy pod prysznic wchodzić w swoich klapkach, które następnie po wyjściu spod prysznica i dokładnym osuszeniu stóp (zwłaszcza między palcami), klapki należy umyć i wysuszyć. Nigdy nie należy dłużej niż to naprawdę konieczne, chodzić w zawilgoconych butach. Latem, gdy jest gorąco i stopy pocą się częściej, nosić przewiewne obuwie: sandały lub płócienne mokasyny.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: Minikoparka Gorlice, kostka fakturowana producent, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, Drepo zadaszenia tarasów, endoskop laryngologiczny sinutronic, usuwanie graffiti toruń, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, glutamina katowice, plisy Oświęcim, rozstępy biceps, certyfikat flange fitter

Back to Top

Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Miska wisząca Catalano New light 1VSLI00, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, Amplituner AV Yamaha RX-A750, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Umywalka Simas Frozen 91x50,5cm U90, Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, Umywalka Simas Flow 115x50cm FL22, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035